previous arrow
next arrow
Slider

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych, programach, projektach oraz zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!  Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci.

DLATEGO  CHĘTNIE UCZESTNICZYMY I WŁĄCZAMY SIĘ W TAKIE AKCJE, PROGRAMY,  PROJEKTY 
I ZBIÓRKI JAK:

 

- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała"

 

W związku obchodami 100-lecia niepodległości Polski i zgodnie z kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej grupy: Smerfy, Plastusie, Gumisie i Pszczółki biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Projekt ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. 

 

- Akcja  Charytatywna „Wkręć się w pomaganie"

Już 3 rok w naszym przedszkolu prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek. Zbieramy na rehabilitację Wiktorii. Czasami wystarczy tak niewiele, aby pomóc potrzebującemu, choremu człowiekowi. Mała, niepozorna nakrętka może komuś pomóc! Dzięki tej akcji już małe dzieci uczą się, że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ! Akcja prowadzona będzie do końca czerwca.


- Ogólnopolski program Edukacji Zdrowotnej dla przedszkoli „Akademia Aquafresh”

Głównym założeniem programu Akademia Aquafresh jest zwrócenie uwagi dzieci na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, oraz jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Poznają budowę zęba, uczą się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. 
W przyswojeniu treści programowych dzieciom towarzyszą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.  Program Akademii został tak przygotowany, aby prowadzone w przedszkolach zajęcia mogły być kontynuowane w domu przez rodziców.

 

 Akcja Ekologiczna „Zbieramy zużyte baterie”

Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w tej akcji pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka wpajając dzieciom przy współudziale Rodziców właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

 

 

 

Licznik odwiedzin

Dziś 123

Wczoraj 113

W tym tygodniu 639

W tym miesiącu 2326

Od 30.09.2017 62268

Kubik-Rubik Joomla! Extensions