previous arrow
next arrow
Slider

 

 Grupa VIII – „Gumisie”
 

Nauczyciele prowadzący grupę:
mgr Patycja Jędrzejczak
mgr Monika Łanda
Nauczyciel wspomagający:
mgr Anna Bucik

 

 

       W środę 3 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy „Gumisie” miały okazję uczestniczyć w innowacyjnej formie zajęć  z robotyki  zorganizowanych  przez Pana Norberta Mosioł -  nauczyciela informatyki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, w ramach unijnego projektu „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Dzięki warsztatom, dzieci mogły  poznać nowy, praktyczny wymiar robotyki oraz zafascynować się naukami ścisłymi.

 

 

        Dnia 27.03.2019 roku (tj. środa), dzieci z grupy „Pszczółki” i „Gumisie” wraz z wychowawczyniami były się na wycieczce w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach Osinach.  Dzieci wzięły udział w lekcji regionalizmu na żywo na temat:  "Tradycje i obrzędy wielkanocne". Dzieci poznały śląskie obrzędy związane z Niedzielą Palmową, Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.  Nauczyły się między innymi jak prawidłowo przygotować koszyczek ze święconką, dowiedziały się jakie są tradycyjne metody barwienia i ozdabiania jajek oraz jak ma wyglądać gniazdko na słodycze od zajączka. Poznały dawny zwyczaj polewania wodą w Lany Poniedziałek.

 

 

        4 marca w poniedziałkowy poranek przedszkolaki udały się do  się do Biblioteki w Osiedlowym Domu Kultury na spotkanie  z  bajkopisarzem Panem Poetą.  Autor – największy poeta, bo prawie dwumetrowy oraz elegancki, bo z kolorową muszką przedstawił swoje wierszowane bajki z pomocą pacynek – ptaków.

Licznik odwiedzin

Dziś 123

Wczoraj 113

W tym tygodniu 639

W tym miesiącu 2326

Od 30.09.2017 62268

Kubik-Rubik Joomla! Extensions