previous arrow
next arrow
Slider

 

 Grupa VII– „Pszczółki
 

Nauczyciele prowadzący grupę:
mgr Lucyna Wiśnicka
mgr Monika Łanda

 

 

 

      10 czerwca dzieci z grupy "Pszczółki" były na wycieczce w Warowni Pszczyńskich rycerzy. Warownia, to miejsce niecodzienne, po przekroczeniu bramy dzieci znalazły się u podnóża zamku.  Animatorzy w strojach stylizowanych na średniowieczne ubrania zapewnili przedszkolakom wiele atrakcji. Dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne, aktywnie brały udział w inscenizacji o pieczeniu chleba oraz formowały precle, paluszki i wianki z ciasta chlebowego Zjadły smaczny obfity obiad i deser.

 

 

        Dnia 27.03.2019 roku (tj. środa), dzieci z grupy „Pszczółki” i „Gumisie” wraz z wychowawczyniami były się na wycieczce w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach Osinach.  Dzieci wzięły udział w lekcji regionalizmu na żywo na temat:  "Tradycje i obrzędy wielkanocne". Dzieci poznały śląskie obrzędy związane z Niedzielą Palmową, Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.  Nauczyły się między innymi jak prawidłowo przygotować koszyczek ze święconką, dowiedziały się jakie są tradycyjne metody barwienia i ozdabiania jajek oraz jak ma wyglądać gniazdko na słodycze od zajączka. Poznały dawny zwyczaj polewania wodą w Lany Poniedziałek.

 

 

     4 marca w poniedziałkowy poranek przedszkolaki udały się do  się do Biblioteki w Osiedlowym Domu Kultury na spotkanie  z  bajkopisarzem Panem Poetą.  Autor – największy poeta, bo prawie dwumetrowy oraz elegancki, bo z kolorową muszką przedstawił swoje wierszowane bajki z pomocą pacynek – ptaków.

Licznik odwiedzin

Dziś 123

Wczoraj 113

W tym tygodniu 639

W tym miesiącu 2326

Od 30.09.2017 62268

Kubik-Rubik Joomla! Extensions