previous arrow
next arrow
Slider

 

Grupa II – „Tygryski”

 

Nauczyciele prowadzący grupę:

mgr Aleksandra Zazulak
mgr Teresa Panek

 

 

     19 - go czerwca w naszej grupie odbyło się Zakończenie Roku Przedszkolnego. Każde dziecko otrzymało Dyplom, książeczkę, jajko z niespodzianką oraz odblaskową opaskę i  breloczek. Na zakończenie dnia poczęstowaliśmy się ciasteczkami oraz cukierkami. 

  

 

 

      7 - go czerwca wybraliśmy się wspólnie do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku - Białej. Wzięliśmy udział w niecodziennej inscenizacji teatralno - edukacyjnej pt. "Trzy Świnki czyli magia teatru".

    W lekki i przystępny sposób aktorzy przybliżyli nam tajniki pracy w teatrze. Poznaliśmy historię trzech Świnek, a przy okazji poznaliśmy kulisy realizacji przedstawienia teatralnego. Dowiedzieliśmy się także jak rozpoznawać i interpretować poszczególne elementy spektaklu (przestrzeń teatralna, tekst, światło, dźwięki, scenografia).

Wszystko to sprawiło, że udział w inscenizacji „Trzy Świnki” był nie tylko świetną zabawą, ale i cenną  lekcją wiedzy o teatrze.

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie grupowe,

które odbędzie się dnia 13.06.2019 r. o godzinie 1515  

                                               
                                                                    Wychowawcy grupy

 

      Dzień Dziecka jest to dzień, na który czeka każde dziecko przez cały rok. W tym roku Rada Rodziców zorganizowała wszystkim dzieciom wyjście na lody do pobliskiej lodziarni.

     Grupa „Tygryski” rozpoczęła świętowanie już 31 – go maja wizytą w lodziarni „Rożek”. Dzieci samodzielnie wybierały i zamawiały lody o ulubionym smaku. Nie było to łatwe zadanie, gdyż spośród wielu rodzajów musiały wybrać tylko dwa smaki. Jednak po krótkiej chwili dokonały wyboru, czasem z pomocą miłych pań.

     Dzieci przy okazji nie tylko uczyły się dokonywania wyborów, ale także kulturalnego zachowania
w miejscach publicznych. Lody wszystkim bardzo smakowały zwłaszcza, że po długich deszczowych dniach nastał piękny, słoneczny dzień. To nie był koniec niespodzianek.

    W przedszkolu czekał na dzieci słodki prezent. I w ten oto sposób rozpoczęło się wielkie świętowanie.

 

 

 

    W środę 8 - go maja dzieci udały się na spotkanie czytelnicze do biblioteki w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach.
    Przedszkolaki najpierw wysłuchały bajki czytanej przez Panią Bibliotekarkę pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”. Po omówieniu treści utworu, dzieci wzięły udział w zabawach – bawiły się przy tym doskonale. Następnie „Tygryski” wykonały zakładki do książki (kolorowały je wg własnego pomysłu).  


Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat na wycieczkę do Teatru "Banialuka" w Bielsku - Białej
do skarbnika grupy do 15 - go maja.

 

       14 – go kwietnia nasze dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na Jarmarku Wielkanocnym w Pawłowicach.  Przedszkolaki zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej: „Jesteśmy kroplami tęczy”,  „Idzie do nas wiosna”, „Przyszła do nas wiosna”  oraz „Daj rękę wiosenko”.  Po występie dzieci  wzięły udział w zabawach przygotowanych przez animatorów.
Podczas tworzenia budowli pomagali nam również tatusiowe.

 

 

Drodzy Rodzice

Dzieci z grupy „Tygryski” i „Puchatki” zaprezentują na Jarmarku Wielkanocnym  
w dniu 14.04.2019 r. (niedziela) piosenki o tematyce wiosennej.   
Występ odbędzie się
o godz. 1435  na Rynku w Pawłowicach. Zbiórka obok sceny – 10 min. przed występem.
Po występie dzieci odbierane są przez Rodziców.
Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w występie u wychowawcy grupy.

 

Dzieci z grupy „Tygryski” wyjeżdżają na wycieczkę do teatru „Banialuka” w Bielsku – Białej na przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Wyjazd zaplanowany jest na 7 czerwca 2019 r.
Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 900.
Cena biletu grupowego wynosi 14 zł od  dziecka.  Koszt autokaru - 500 zł.

W związku z tym prosimy dokonać wpłaty 50 zł do skarbnika grupy.  Pieniądze, które pozostaną z wycieczki zostaną przeznaczone np. na wspólne wyjście z  dziećmi do lodziarni lub na upominek z okazji zakończenia roku przedszkolnego.

Licznik odwiedzin

Dziś 123

Wczoraj 113

W tym tygodniu 639

W tym miesiącu 2326

Od 30.09.2017 62268

Kubik-Rubik Joomla! Extensions